3. Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri
09 Kasım 2016

Bilindiği üzere Bakanlığımızca sağlıkta kaliteli hizmet sunumuna yönelik geliştirdiğimiz araçların kullanımı ve sağlık çalışanları tarafından sahiplenilmesini sağlamak adına bir takım çalışmalar yürütülmektedir. Geliştirdiğimiz en önemli araçlardan biride “Sağlıkta Kalite Standartları”dır. Ülkemizde sağlıkta kalite adına tatlı bir rekabet oluşturmak, başarılı çalışmaların tüm paydaşlarla paylaşmak ve iyi uygulamaların yaygınlaştırmak adına 2010 yılında başlattığımız ulusal “Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri” yarışması artık tüm camia tarafından kabul görmüş sonuçları itibariyle de bu alanda önemli bir inovasyon oluşturacak seviyeye gelmiştir. Sürekliliğini sağlayarak gelenekselleştirdiğimiz bu yarışmanın üçüncüsünde sağlığın tüm paydaşlarını bu yarışmada görmek bizleri onurlandıracağı gibi sağlık sistemimize de büyük katkıları olacaktır.

“SKS En İyi Uygulama Ödülü” ve “SKS Araştırma ve Bilimsel Yayın Ödülü” olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek yarışmaya şimdiden tüm sağlık çalışanlarını, sağlık yöneticilerini ve sağlık kurumlarını katılmaya davet ediyoruz.

İlgililerin çalışmalarını kalitekongre@gmail.com e-posta adresine ve ayrıca Posta yoluyla da Daire Başkanlığımıza göndermeleri gerekmektedir.