Ödül Töreni
09 Kasım 2016

Bu yıl 3.’sü düzenlenen Ulusal Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri yarışması “SKS En İyi Uygulama Ödülü” ve “SKS En İyi Araştırma ve Bilimsel Yayın Ödülü” olmak üzere 2 kategori altında yapılmıştır. SKS En İyi Uygulama Ödülü Yarışması için 26 çalışma, SKS En İyi Araştırma ve Bilimsel Yayın Ödülü Yarışması için ise 24 çalışma olmak üzere toplam 50 çalışma değerlendirilmiştir.

Değerlendirmeler sonucu dereceye girenler 01 – 03 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi kapsamında düzenlenen Ödül Töreni ile ilan edilmiştir.

Düzenlenen Ödül Töreni ile; Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU, TBMM Aile, Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Sayın Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Agah KAFKAS, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Nihat TOSUN, DSÖ Türkiye Temsilcisi Sayın Dr. Maria Cristina Profili, İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sabahattin AYDIN, TOBB Sağlık Komisyonu Başkanı Sayın Dr. Seyit KARACA, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, Acıbadem Sağlık Grubu’ndan Sayın Dr. Mehmet DEMİR tarafından dereceye girenlere ödülleri takdim edilmiştir.

3.Ulusal Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri kapsamında düzenlediğimiz Sağlıkta Kalite Standartları Araştırma ve Bilimsel Yayın Ödülü ile En İyi Uygulama Ödülü yarışmalarına değerli katkılarından dolayı Jüri üyelerine ve kamu-özel-üniversite sağlık kurum ve kuruluşlarımızdan başvuruda bulunan çok sayıda katılımcıya teşekkür ederiz.

Sizlerle paylaştığımız 3.Ulusal Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri Kitabı’nda yer alan çalışmaların sağlıkta kalite, hasta ve çalışan güvenliği uygulamalarının ve araştırmalarının hizmet sunumunda hem yol göstermesi hem de etkili uygulamalar için zemin oluşturmasını temenni eder, ülkemizde sağlık hizmetlerinin daha iyi noktalara gelmesine katkıda bulunmasını dileriz.

Yarışma sonucu kazananları tekrar tebrik eder ayrıca bu çalışmaların kitaplaştırılmasında katkıda bulunanlara teşekkürlerimizi sunarız.

 Ulusal Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri

                                                                                                                                                          Yürütme Kurulu