Kongre Sonu
09 Kasım 2016


“Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi’nin üçüncüsü “Klinik Kalite ve Güvenlik” ana temasıyla 24-26 Kasım 2011 tarihleri arasında Ankara Rixos Grand Otel’de yaklaşık 1500 kişilik katılım ile gerçekleşti.

Kamu, üniversite ve özel sağlık sektörünün yanı sıra Türkiye’den ve yurtdışından katılımın olduğu III. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi ile sağlık sektörünün paydaşlarının bir araya geldiği, iyi uygulamaların ve uluslararası tecrübelerin paylaşıldığı bir platform oluşturulmuştur.

Kongre Açılış Konuşmalarını Kongre Yürütme Kurulu adına Dr.Hasan GÜLER,  Kongre Başkan Yardımcısı Prof.Dr.İrfan ŞENCAN, Kongre Başkanı Prof.Dr.Adnan ÇİNAL, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Nihat TOSUN ve Adana Milletvekili Prof.Dr.Necdet ÜNÜVAR yapmıştır.

Kongremizde “2.Ulusal Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri” kapsamında Hizmet Kalite Standartları Araştırma ve Bilimsel Yayın Ödülü ile Hizmet Kalite Standartları En İyi Uygulama Ödülü düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini bulmuştur. Aynı zamanda Hemşirelere yönelik HKS Bilgi Yarışması Ödülleri de verilmiştir.

Ödül Töreninde Adana Milletvekilimiz Sayın Prof.Dr.Necdet ÜNÜVAR, Manisa Milletvekilimiz Sayın Uzm.Dr.Muzaffer YURTTAŞ,  Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Uzm.Dr.Mürteza YETİŞ, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof.Dr.Nihat TOSUN, ABD Sağlık Ataşesi Prof.Dr.Adnan ÇİNAL, Müsteşar Yardımcımız Doç.Dr.Turan BUZGAN, İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sabahattin AYDIN, DSÖ Türkiye temsilcisi Maria Christina Profili, Sağlık Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ, GSS Genel Müdürü Prof.Dr.Murat Rıza KARAŞEN,   Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr.İrfan ŞENCAN  ödül sahiplerine ödüllerini takdim etmiş olup, Kongreye çok sayıda üst düzey bürokrat, yurtiçi ve yurtdışından kamu-özel sektör sağlık yönetici ve akademisyenleri, kalite yönetim direktörleri ve sağlık çalışanları olmak üzere 1500’ün üzerinde katılım sağlanmıştır.

3 gün süren kongre boyunca Teşhis ve tedavide hasta güvenliği, kalitede yeni dönem ve hastane hizmet kalite standartları, Performans’ta yeni kavram ve uygulamalar, HKS uygulamaları, tıbbi hataların bildirimi ve güvenlik raporlama sistemi, enfeksiyon kontrolü ve önlenmesinde sterilizasyon süreci, ölçüm kültüründe indikatör yönetimi ve çalışan güvenliği konularında 120’nin üzerinde sunum ve tebliğler yapılmış olup, Kongre esnasında tüm katılımcılara Bildiri ve Ödül Kitapları verilmiştir.

Yine Kongre süresince Hastanelerimiz Tanıtım Stantları ile yaptıkları çalışmalar ve örnek uygulamalar üzerinde paylaşımda bulunmuşlardır.

Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongreleri ile yapılan uygulamalar, araştırmalar ve uluslararası deneyimleri paylaşarak sağlık hizmetlerinde performans, kalite, hasta ve çalışan güvenliği uygulamalarının etki alanını yaygınlaştırmayı amaçlayan Bakanlığımız “21-23 Şubat 2013” tarihleri arasında düzenlemeyi planladığı IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” ile bu geleneği sürdürecektir.

Tüm katılımcılara ve katkı sağlayanlara teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

                                                                                                                                                                              Kongre Yürütme Kurulu

3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi3.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi