OECD Hasta Güvenliği Kültürü Toplantısı Hakkında
19 Mart 2023

OECD Sağlıkta Kalite Çalışma Grubu öncülüğünde gerçekleştirilen uluslararası hasta güvenliği kültürü çalışmaları kapsamında, 15.03.2023 tarihinde OECD Hasta Güvenliği Kültürü Uzman Grup Toplantısı online olarak gerçekleştirilmiştir. Söz konusu çalışma kapsamında, Daire Başkanlığımız tarafından 2021 yılında tüm hastanelerimize uygulanmış olan “Hastane Hasta Güvenliği Kültürü” anketi sonuçları, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüzce OECD’ye iletilmiş idi.

16 ülkenin anket verilerinin paylaşılıp değerlendirildiği toplantıya Türkiye adına Daire Başkanlığımız aktif katılım sağlamıştır. Toplantıda, OECD ortalamalarına göre Türkiye verilerinin de içinde olduğu ülkelerin anket veri analiz ve değerlendirmeleri aktarılmıştır. Ülkemiz bir sonraki toplantıda Türkiye anket sonuçlarının detaylı olarak paylaşılacağı bir sunum için aday olmuştur.

Ülkemizin uluslararası platformda temsili ve diğer paydaş ülkeler ile iş birliği kapsamında gerçekleştirilen söz konusu çalışmaların sağlık sistemimize katkı sağlamasını dileriz.

OECD Hasta Güvenliği Kültürü Toplantısı

  • OECD foto.png
  • OECD GÖRÜNTÜ.jpg
  • OECD 17.03.2023.png.jpg