Sempozyum Sonu
09 Kasım 2016

Bakanlığımız sağlık çalışanlarında kalite kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak düzenlenen etkinlikler kapsamında, 17. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu 28 Mart 2015 tarihinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.

Adnan Menderes Üniversite Rektörlüğü ve Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin ev sahipliğinde, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nin katkıları ile organize edilen sempozyuma 800 sağlık çalışanı katıldı.

Hasta ve Çalışan Güvenliğini temel alan Sağlıkta Kalite Standartları uygulamalarının, tüm çalışanlarca doğru bilinmesi ve uygulanması ana teması ile hazırlanan sempozyumda; Sağlık Bakanlığı Hasta ve Çalışan Güvenliği Vizyonu, Laboratuvarlarda Hasta ve Çalışan Güvenliği, Sağlık Tesislerinde İlaç Yönetimi, Cerrahi İşlemlerde Hasta Güvenliği,  Radyasyonun Etkileri ve Radyasyondan Korunma, Sağlıklı Çalışma Yaşamı ve Çalışan Güvenliğinde Risk Yönetimi, Sağlık Bilişimi ve Güvenlik, Çevre ve Tesis Güvenliği ve Sağlık Hizmeti ilişkili Enfeksiyonların Kontrolü konuları, gün boyunca gerçekleşen oturumlarda katılımcılara anlatıldı.

Sempozyumun gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Adnan Menderes Üniversite Rektörlüğü ve Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi olmak üzere tüm paydaşlara ve sempozyuma katılan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederiz.
bolu bolu bolu bolu