Sempozyum Sonu
09 Kasım 2016

Bakanlığımız tarafından, sağlık hizmetlerinin temel taşı olan sağlık çalışanlarımıza yönelik eğitim faaliyetleri ivme kaybetmeden devam etmektedir. Bu eğitim faaliyetleri çerçevesinde 14. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu 03 Mayıs 2014 tarihinde Malatya,İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü, Malatya Kamu Hastaneler Birliği,Malatya İnönü Üniversitesi ve Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün katkıları ile organize edilen sempozyuma700’ün üzerinde sağlık çalışanı katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Nail UMAY ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan GÜLER’in açılış konuşmaları ile başlayan sempozyumda ülkemizde kalite ve güvenlik kültürü, kalite çalışmalarında gelinen nokta ve akreditasyon çalışmalarına yönelik önemli konuların altı çizildi. Hasta ve Çalışan Güvenliğini temel alan Sağlıkta Kalite Standartları uygulamalarının, tüm çalışanlarca doğru bilinmesi ve uygulanması ana teması ile hazırlanan konular, gün boyunca gerçekleşen oturumlarda katılımcılara anlatıldı.

Sempozyumun gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Malatya İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere Malatya Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği,İnönü Üniversitesi Rektörlüğü ve Malatya Halk SağlığıMüdürlüğü’ne ve katılımları ile sempozyumu anlamlandıran tüm katılımcılara teşekkür ederiz.
MalatyaMalatyaMalatyaMalatyaMalatya