Sempozyum Sonu
09 Kasım 2016


Bakanlığımızca sağlık çalışanlarının hasta ve çalışan güvenliğinin önemine olan farkındalıklarının artırılması amacıyla düzenlenen Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumlarının 12. si 11 Ocak 2014 tarihinde Çanakkale’de gerçekleştirildi.

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliği, Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesinin katkıları ile organize edilen ve 800’ün üzerinde sağlık çalışanının katıldığı sempozyuma sadece Çanakkale ilinden değil, çevre illerden de çok sayıda sağlık çalışanının ilgi göstermesi, hasta ve çalışan güvenliğine gösterilen önemi bir kez daha gözler önüne serdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Namık Kemal KUBAT ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan GÜLER’in açılış konuşmaları ile başlayan sempozyumda, Hasta ve Çalışan Güvenliğini temel alan Sağlıkta Kalite Standartları uygulamalarının, tüm çalışanlarca doğru bilinmesi ve uygulanması ana teması ile hazırlanan konular,  gün boyunca gerçekleşen dört oturumda katılımcılara anlatıldı.

Sempozyumun gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere Çanakkale Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği ve 18 Mart Üniversitesi Rektörlüğüne, katılımları ile sempozyumu anlamlandıran tüm katılımcılara teşekkür ederiz.
ÇANAKKALEÇANAKKALEÇANAKKALEÇANAKKALE