Sempozyum Sonu
09 Kasım 2016


11. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu, Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Dicle Üniversitesi işbirliği ile 06 Nisan 2013 tarihinde Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Hasta ve Çalışan Güvenliği konularının gün boyunca beş oturumda on konu başlığı ile gündeme getirildiği sempozyumda, bölgede görev yapan sağlık çalışanlarına Sağlıkta Kalite Standartları çerçevesinde hasta ve çalışan güvenliği temelli hizmet uygulamaları hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Sağlık çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği sempozyumda, açılış konuşmasında hasta ve çalışan güvenliğinin önemine vurgu yapan Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar “Hastahane İsterem” şiiri ile katılımcılara renkli dakikalar yaşattı. Her oturum sonrasında katılımcıların sorularının cevaplandırıldığı sempozyum, plaket ve katılım belgelerinin takdimi ile sonuçlandı.

Hasta ve Çalışan Güvenliği çerçevesinde sağlık hizmetlerine önemli katkılar sağlayan 11. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumunun gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği ve Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkürlerimizi sunarız.
DİYARBAKIRDİYARBAKIRDİYARBAKIRDİYARBAKIRDİYARBAKIR