Sempozyum İlanı
09 Kasım 2016

Dünyada, hasta ve çalışan güvenliği konusundaki gelişmeler giderek artmaktadır. Bu gelişmeleri yakından takip etmek ve ülkemizde bu uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamak büyük önem taşımaktadır. Bu konuda öncelikle yapılması gereken sağlık çalışanlarında hasta ve çalışan güvenliği kültürünün oluşturulmasıdır. Güvenlik kültürünün oluşturulmasında ise eğitimler önemli bir rol oynamaktadır. Eğitimlerin sürekliliğiyle de hizmette kalitenin artırılması ve buna bağlı olarak hasta ve çalışan güvenliğinin sağlanması mümkün olmaktadır. Bu amaçla ülke genelinde Genel Müdürlüğümüz ve İl Sağlık Müdürlüklerimiz işbirliğinde ve ilgili kurumların katkılarıyla Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumları düzenlenmektedir.

Bugüne kadar 9 farklı ilde bölgesel olarak gerçekleştirdiğimiz Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumlarının 10.sunu Batman İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği, Batman Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ve Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü katkıları ile 23 Şubat 2013 tarihinde Batman ilinde düzenliyoruz.

Sempozyuma başta Batman ili olmak üzere Siirt ve Şırnak illerindeki Kamu ve Özel Hastane, ADSM ile 112 Acil sağlık Hizmeti Yöneticileri, Kalite Yönetim Direktörleri, Bölüm Kalite Sorumluları ve Sağlık Çalışanları davetlidir. Kontenjanlar sınırlı olduğundan Sempozyuma katılım için aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden Batman İl Sağlık Müdürlüğüyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Önemle duyurulur.

Sempozyum Yeri: Yeni Kültür Merkezi – Batman

Sempozyum ile ilgili iletişim bilgileri:

Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı

Öznur ÖZEN

Tel: 0312 458 50 24