Sempozyum İlanı
09 Kasım 2016

Sağlık çalışanlarımızın bize verdiği güç ve enerjiyle Eskişehir, Mardin ve Kırıkkale'de çok sayıda sağlık çalışanının katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumlarımızın 4'üncüsünüde  20-21 Mayıs tarihlerinde başkent Ankara'da düzenliyoruz.  Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nün katkıları ile yapacağımız Hasta ve Çalışan Güvenliği sempozyumu birçok yeniliği de beraberinde getirecektir.

Bilindiği üzere, sempozyumlarımızın ana temasını hizmet kalite standartları ile hasta ve çalışan güvenliği tebliği ekseninde önemli ve öncelikli gördüğümüz ana konuları sağlık çalışanlarımıza aktararak bu alanda hem bir farkındalık oluşturmak hem de güvenlik kültürünü sağlamaktır. Ankara ilindeki sempozyumda tüm sağlık sektörüne (kamu, özel, üniversite hastaneleri) yönelik olarak hazırlanmış tek bir standart set olan "Yeni Hastane Hizmet Kalite Standartları" ile bu çerçevede yine hazırlığı başlamış ve bitmek üzere olan "Yeni Hasta ve Çalışan Güvenliği Yönetmeliği" perspektifinden güncel ana konular değerli sağlık çalışanlarıyla paylaşılacaktır.

Yeni Hastane Hizmet Kalite Standartları ışığında sunacağımız hasta ve çalışan güvenliği eğitim konuları, standartların hazırlanmasına da katkıda bulunan uzman eğitimcilerimiz tarafından verilecektir. Sağlık çalışanlarımıza daha fazla katkı vermek ve deneyim kazandırma adına Ankara'da ki sempozyumumuzu 2 günlük bir program çerçevesinde gerçekleştireceğiz.

Güvenlik kültürünün oluşturulmasında eğitimlerin önemli bir rol oynadığını yaptığımız çalışmalarda ve sempozyumlarda gördük. Ayrıca, eğitime katılan sağlık çalışanlarımızdan aldığımız geri bildirimler bize doğru yolda olduğumuzun işaretini de vermektedir. Bundan güç alarak vereceğimiz bu eğitimlerin sürekliliğiyle de hizmette kalitenin arttırılması ve buna bağlı olarak hasta ve çalışan güvenliğinin tüm sağlık kurumlarında sağlanması hız kazanacaktır. Bu vesile ile 81 ilde yapacağımız bu eğitimlerin kendi illerinde yapılması konusunda sürekli bize teklif getiren İl Sağlık Müdürlüklerimize de ayrıca teşekkür ederiz. Kongremizin yoğunluğundan dolayı sempozyum gerçekleştireceğimiz illere ait sempozyum takvimi de kongre sonrası ilan edilecektir.

2. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresinde yapacağımız Kurslar gibi Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumlarımızı da ücretsiz olarak yapmaktayız. Çünkü yapacağımız eğitimlerin o ilde kamu, özel ve üniversite tüm sağlık çalışanları tarafından ulaşılabilir olmasını hedefliyoruz. Bu amaçla Hizmet Kalite Standartları konusunda farkındalık oluşturmak ve kurumlarca daha doğru uygulanmasını sağlamak amacıyla Bakanlık eğitimcilerimiz 81 ilde sizlere ulaşarak rehberlik  yapmaya devam edecektir.  

Önemle duyurulur.

Sempozyum ile ilgili iletişim bilgileri:

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

İl Performans Kalite Koordinatörlüğü

Tel : 0312 385 97 00 / 11 22