Sempozyum Sonu
09 Kasım 2016


2 Nisan 2010 tarihinde Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinin işbirliği ile Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi toplantı salonunda ‘3. Hasta ve Çalışan Güvenliği' sempozyumu 4 Devlet Hastanesi, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi,  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 3 Entegre İlçe Hastanesinden çok sayıda sağlık çalışanının katılımı ile gerçekleştirilmiştir.  

Açılışı, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Dr. Osman ACAR, Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Ergül DEMİRALve Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan GÜLER tarafından yapılan sempozyumda, tüm kurumlarımızda hasta ve çalışan güvenliği konusunda bir kültür oluşturulmasının gerekliliği, bu kültürün kurumlarımıza ne kazandıracağı ile hasta ve çalışan güvenliğinin iletişim yönünden incelenmesini içeren oturumlardan sonra sempozyumun ana konusunun teknik detaylarının incelendiği oturumlara geçilmiştir. Bu bölümde yer alan konular, uygulamaya yönelik sorunlar, pratik öneriler, çözüm yolları kapsamında değerlendirilmiştir. Bakanlık eğitimcilerimiz, 8 ana konuda gerçekleştirdikleri konuşmalarında temel olarak hasta ve çalışan güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak ve sağlık çalışanlarına uygulamalarında destek olmayı amaçlamışlardır.

28 Nisan 01 Mayıs 2010 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 2. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresinin yoğunluğundan dolayı sempozyumlarımıza nisan ayında ara verdiğimizi, mayıs ayından itibaren ise sempozyumlarımızı başta Sivas ve Ankara illerinde olmak üzere tüm 81 ilde düzenlenmesi için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde devam ettireceğimizi saygıyla ve önemle duyururuz.  

KIRIKKALEKIRIKKALE