17 Eylül Dünya Hasta Güvenliği Günü
17 Eylül 2021

“Önlemlerle Güvenliğe, Çalışanlarla Sağlığa”

17 Eylül Dünya Hasta Güvenliği Gününü Kutluyoruz…


Dünya Sağlık Örgütü, hasta güvenliği konusuna dikkat çekmek, sağlık hizmetlerinin sunumunda hasta güvenliği konusuna vurgu yapmak için 2019 yılında küresel çapta kampanya başlatarak 17 Eylül gününü “Dünya Hasta Güvenliği Günü” olarak ilan etmiştir.

Sağlık hizmet alanlarında kaliteli hizmet sunumundan bahsedebilmek için hasta güvenliğinin en üst düzeyde sağlanabilmesi gerekmektedir. Daire Başkanlığımızın kuruluş amaçlarından olan hasta güvenliği hedefinin gerçekleştirilebilmesine yönelik yıllar içerisinde birçok çalışma gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam etmektedir.

Bu yıl, Dünya Hasta Güvenliği gününe dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla “Önlemlerle Güvenliğe, Çalışanlarla Sağlığa” sloganı ile yola çıkmış bulunuyoruz. Çalışanlarımız ile beraber alınacak önlemler doğrultusunda hasta güvenliğinin sağlanması konusunda her geçen gün mükemmele doğru yol alacağımıza inanıyoruz. Ayrıca kaliteli sağlık hizmeti için hem hastaların hem çalışanların güvenliğinin birlikte sağlanabilmesine yönelik gerekli çalışmaları gayretle yürütmeye devam edeceğiz.

Hasta güvenliği ile ilgili ön plana çıkaracağımız çalışmaların ilki yurt çapında tüm hastanelerde uygulanması planlanan ve uzun süredir çalışmaları devam eden “Hasta Güvenliği Kültürü Anketi”nin tamamlanması olacak.

Hasta Güvenliği Kültürü Anketi hakkındaki duyuru için tıklayınız.