SAS Ayaktan Sağlık Hizmetleri Seti Akreditasyon Çalıştayı Gerçekleştirildi...
21 Ağustos 2019

Sağlıkta akreditasyon standart setlerinin beşincisi olan “SAS Ayaktan Sağlık Hizmetleri”  taslak standart seti hazırlanmıştır. Geliştirilen taslak sete ilişkin paydaş ve uzmanların görüş ve önerilerinin alınması amacıyla 20.08.2019 tarihinde Sağlık Bakanlığı toplantı salonunda bir çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığınca gerçekleştirilen çalıştaya ayaktan sağlık hizmeti veren tıp merkezleri, fiziksel tıp ve rehabilitasyon merkezleri, görüntüleme merkezleri ve  özel poliklinik  temsilcileri ile Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanlığı ve sağlıkta akreditasyon denetçileri katılım sağlamıştır.

Genel Müdür Yardımcımız Doç. Dr. Mehmet Gündüz, Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitü Başkanı Prof. Dr. Figen Çizmeci Şenel, Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanımız Dr. Abdullah Öztürk’ün açılış konuşmaları ile başlayan çalıştay, hazırlanmış olan taslak sete ilişkin paydaş ve uzman görüş ve önerilerinin alınması ile tamamlanmıştır.

Son derece verimli geçen çalıştaya katılım sağlayan ve değerli katkılarını sunan tüm katılımcılara, Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitü Başkanı ve ekibine teşekkür eder, hazırlanmakta olan setin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

                                                                              

Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı

ımage 1.jpeg
IMG_5824.JPG
IMG_5828.JPG
IMG_5859.JPG
WhatsApp Image 2019-08-21 at 10.24.54.jpeg