3. SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programı
04 Ağustos 2017

Bilindiği üzere, Sağlıkta kalite değerlendiricisi havuzu kapasite geliştirme ve genişletme çalışmalarına yönelik olarak “Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği”  kapsamında “Sağlıkta Kalite Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Standartları” belirlenmişti.

Bu kapsamda, Genel Müdürlüğümüz tarafından üçüncüsü düzenlenen Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitimi 27 Şubat- 03 Mart 2017 tarihleriarasında 80 katılımcının iştiraki ile Ankara’da gerçekleştirildi.

Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanı Sayın Dr. Abdullah Öztürk’ün açılış konuşmasında “Kurumlarda kalite ve güvenlik açısından standardizasyonun sağlanması, kamu, özel ve üniversite hastanelerinin kendi sınıfındaki hastanelerle kıyaslanabilmesi için tüm sağlık kurumlarının aynı kalite standartları, aynı kalite değerlendirme sistematiği, aynı değerlendiriciler ve aynı klinik göstergeler üzerinden gerçekleştirilmesinin büyük önem arz ettiğine vurgu yaptı. Öztürk ayrıca sağlıkta kalite değerlendiricisi sertifikalı eğitimlerinin değerlendirici standardizasyonunu sağlayacağını, sağlıkta kalite değerlendirmelerinin gerçekleştirilmesi noktasında nitelikli bir değerlendirici kapasitesinin ülkemiz sağlık hizmetlerine önemli katkıları olacağına değindi. Konuşmasına Türkiye Sağlıkta Kalite Sisteminin geleceği hakkında bilgiler vererek devam eden Öztürk, katılımcılara başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmalarının akabinde SKS değerlendirme sistematiği ve SKS’ye ilişkin temel dersler 26 konu başlığı altında dört gün boyunca katılımcılara aktarılarak eğitim tamamlandı.

Sağlıkta kalite değerlendiricisi sertifikalı eğitimlerinin ülkemizde sunulan sağlık hizmetleri açısından hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

3 SKS 039 (1).jpg
3 SKS 217.jpg
3.jpg