19. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu Hatay’da Gerçekleştirildi…
17 Mayıs 2017

Bakanlığımızca, sağlık çalışanlarında kalite kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak düzenlenen etkinlikler kapsamında, 19. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu 13 Mayıs 2017 tarihinde Hatay’da Mustafa Kemal Üniversitesi konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.

Hasta ve Çalışan Güvenliğini temel alan Sağlıkta Kalite Standartları uygulamalarının, tüm çalışanlarca doğru bilinmesi ve uygulanması amacıyla düzenlenen sempozyum, Bakanlığımız SHGM koordinasyonunda, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğü, Hatay Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliği ile organize edilmiş olup sempozyuma 350 sağlık çalışanı katılmıştır.

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu TİRYAKİ, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanı Dr. Abdullah ÖZTÜRK, Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmayil YILMAZ ve Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf ÖNLEN’in açılış konuşmaları ile başlayan sempozyum da, ülkemizde kalite ve güvenlik kültürü, kalite çalışmalarında gelinen nokta ve hasta ve çalışan güvenliğine yönelik önemli konular ele alındı.

Sağlık çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği sempozyumda; Sağlıkta Kalite Standartları Perspektifinden Hasta ve Çalışan Güvenliği, Kalite Göstergeleri ile Hasta Güvenliği Yönetimi, Sağlıklı Çalışma Yaşamı ve Risk Yönetimi, Cerrahi Süreçlerde Hasta Güvenliği, Sağlık Hizmetlerinde Bilgi Güvenliği ve Mahremiyeti, Sağlık Hizmetleri İlişkili Enfeksiyonların Kontrolü, İlaç Güvenliği ve Hemşirelik Hizmetlerinde Hasta Bakımı ve Bası Ülserleri konuları, gün boyunca gerçekleşen oturumlarda katılımcılarla paylaşıldı.

Sempozyumun gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Hatay Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği, Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Mustafa Kemal Üniversitesi olmak üzere tüm paydaşlara ve sempozyuma katılan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederiz.

DSC_0636 (1).jpg
DSC_0754 (1).jpg
IMG_6811 (1).jpg
DSC_0791.jpg