SKS Seminerleri Sona Erdi…
19 Ekim 2023

Bilindiği üzere; 29 Nisan 2023 tarihinde Sağlık Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. İhsan ATEŞ ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Sevil SERİN’in katılımlarıyla başlayan ve SKS setlerine (Hastane, Diyaliz, ADSH, 112) yönelik il kalite koordinatörlükleri, kalite yönetim birimi çalışanları ve değerlendiriciler için web seminer ortamında düzenlenen "SKS Seminerleri" tamamlanmıştır.

19 Temmuz tarihine kadar her hafta perşembe günleri tüm setleri ilgilendiren ortak konulara yönelik dersler yapılmış, daha sonra seminer günlerine çarşamba günü de eklenerek her bir sette yer alan özellikli konulara yönelik dersler gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Yaklaşık 6 aylık bir süreçte 37 günde toplam 91 konu, alanında uzman eğitimciler tarafından anlatılmıştır. Derslerin sonunda katılımcılardan alınan sorular, eğitimciler tarafından cevaplandırılmıştır.

Her bir seminer dersimize hem zoom webinar hem de youtube canlı yayın üzerinden yüksek sayıda katılım sağlanmış ve derslere yoğun ilgi gösterilmiştir. SKS setlerinde yer alan konulara yönelik uygulamaya ilişkin hususların ele alındığı derslerde; standartların uygulanması ve değerlendirilmesine yönelik rehberlik etmek, aynı zamanda il kalite koordinatörlükleri, kalite yönetim birimi çalışanları ve değerlendiricilerde ortak bir bakış açısı oluşturmak hedeflenmiştir.

Bakanlığımız ilgili personeli ve eğitimcilerimizin yoğun gayret ve emekleri ile yürüttüğümüz sürecin amacına ve başarıya ulaşmış olması en büyük temennimizdir.  Süreç içerisinde derslerin anlatımında bizlere destek olan çok değerli hocalarımıza ve gerçekleşen her bir derse yoğun bir ilgi ile katılım sağlayan kalite ailesinin her bir değerli üyesine teşekkürü borç biliriz.

Farklı eğitimlerde yeniden buluşmak dileği ile…

 

Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı