SKS Seminerleri Özel Oturumu Gerçekleştirildi…
18 Mayıs 2023

SKS Seminerleri özel oturumu Genel Müdürümüz Doç. Dr. İhsan ATEŞ’in başkanlığında 18 Mayıs 2023 tarihinde, 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdürümüz Doç. Dr. İhsan ATEŞ konuşmasında, Türkiye’de sağlıkta akreditasyonun temellerinin 2003 yılında Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında başlatılan kalite çalışmalarına dayandığını belirterek, kalite çalışmalarının ülkemizde dönüşüm programının başarısında katkısı olan önemli unsurlardan biri olduğunu ifade etti. Bugün ise sağlıkta ulusal akreditasyon çalışmalarının TÜSKA önderliğinde önemli bir noktaya taşındığını dile getiren Genel Müdürümüz Doç. Dr. İhsan Ateş, sağlık hizmetlerinin kalitesinin belirlenmesinde ve sunumunda önemli bir diğer hususun verimlilik olduğunu vurguladı. Genel Müdürümüz Doç. Dr. İhsan Ateş, verimliliğin, aynı zamanda SKS hedefleri arasında yer aldığını ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından çok değerli çalışmaların yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Seminer kapsamında, Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkanı Sayın Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL, “Sağlıkta Akreditasyonun Geleceği” konusunda, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Dairesi Başkanı Sayın Suat ÇOBAN ise “SKS'de Kurumsal Verimlilik ve KHGM Verimlilik Çalışmaları” konusunda sunumlarını gerçekleştirerek katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.

29 Nisan 2023 tarihinde başlattığımız SKS seminerlerinde bugüne kadar alanında uzman eğitimciler tarafından 27 farklı konu anlatıldı.