Ders Notları
16 Kasım 2016

Bilindiği üzere Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından 14-18 Mart 2011 tarihleri arasındaAntalya ilinde 1. SKS Okulu gerçekleştirilmiştir.

Okulda, kalite alanında yeni bir döneme girildiği ve bu yeni dönemde Bakanlığımızın vizyonu, bundan sonraki yol haritası ve kalite yönetim direktörlerinin sorumlulukları katılımcılarla paylaşılmıştır. Ayrıca başta Sağlıkta Kalite Standartlarının metodolojisi, standartların hastanelerde nasıl uygulanması gerektiği, uygulamalardaki püf noktalar anlatılmıştır. Ana ekseninde sağlıkta kalite standartları olan ve geniş bir perspektiften olayları irdeleyen toplam 23 sunum, konusunda uzman Bakanlık eğitimcilerimiz tarafından katılımcılara aktarılmıştır.

SKS Okulu'nda yapılan sunumlar ve bu çerçevede hazırladığımız 1. SKS Okulu Ders Notları Kitabı yayınlanmıştır. Kitap ayrıca okul katılımcıları adına il sağlık müdürlüklerine gönderilecektir.

Okul sunumlarının bir bölümünü ve Sağlıkta Kalite Standartları uygulamalarında başucu olacak bu kitabı tüm sağlık çalışanlarımızın kullanımına sunuyoruz.

SKS Okulu Ders Notları Kitabı

Sağlıkta Performans ve Kalite Yönergesi

Birim Performansı

Yönetici Performansı

SKS ile İlişkili Mevzuatlar

SKS Metodolojisi