1. İl Koordinatörleri Toplantısı
16 Kasım 2016

Değerli çalışma arkadaşlarım, üç gün süren ve ilkini düzenlemiş olduğumuz il performans ve kalite koordinatörleri toplantımızı tamamlamış bulunmaktayız. Ek-2 ile ilgili uygulama standartlarının oluşturulması her il'de o tecrübenin doğru sorgulanacağı anlamına gelmez. Bu koordinatör arkadaşlarımızın hem dikkatli ve özverili olmaları hem de sistemi sahiplenmelerinden kaynaklanacak bir durum. Koordinatör arkadaşlarımızın bu konuya daha iyi eğilmeleriyle standartlar oluşacaktır. Biz zaten bu sunumlar esnasında koordinatör arkadaşlarımızın katkılarını kayıt altına aldık ve bu konudaki katkılarını dikkate alıp karşılıklı birbirimizden faydalanacağız ve onlarla daha etkili diyaloglara gireceğiz. Bugün, diğer iki günde olduğu gibi koordinatörlerimiz, illerde bir deneyim paylaşımı olduğunu ifade ettiler. Bu deneyim paylaşımının faydalı olduğunu düşünüyoruz. Biz işimizin başındayız, sonuçta bunun geri bildirimlerini alıyoruz, bakanlıkta çalışan bir ekip var. Bu ekibin 81 il'e yetişmesi mümkün değil. Biz hep birlikte bir aileyiz. Ancak bu şekilde çalışırsak başarılı olabiliriz. Sonuç itibariyle il koordinatörlüklerimizin kurulmasının yasal dayanağı şu anki yürürlükte olan yönergedir. Bu yönergenin de yürütülmesi bu dairededir. Haliyle bu koordinatör arkadaşlarımızın sorumlulukları bu daire başkanlığına karşıdır. Bunu tekrar ifade etme gereği hissettim.

İl'lerden gelen arkadaşlarımız sunumlar yaptılar. Onlardan güzel katkılar aldık. Güzel şeyler öğrendik. Bu iller belirlenirken açıkçası iki il belirlemiştik. Öylesine seçmiştik, şu olsun bu olsun diye değil, listeden seçtik. Sonradan iki ilimiz daha hazırlandığı için "anlatabilir miyiz?" diye bize sordular, tabii ki anlatabilirsiniz dedik. Hiçbir zaman monolog şeklinde giden bir toplantı olmasını istemedik. Kişileri toplayalım, bakanlıktan birileri çıkıp anlatsınlar, diğerleri onu dinlesin sonra gidilsin, Hayır. Biz bundan sonra diyalog tarzı toplantı arzu ediyoruz. Sahanın konuşmasına öncelik veriyoruz. Bunlar çok önemlidir. Internet web adresimizi lütfen ana sayfanız olarak aktive edin, takip edin. Bunun çok faydalı olacağına inanıyoruz. Ortak sorunlarımız var, elbette sıkıntılarımız var ama dediğimiz gibi biz bir aile olarak birlikte bunların üstesinden gelecek güçteyiz. Ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Güzel şeyler yapmak peşindeyiz. Umarım hep birlikte çok güzel çalışmaların altına imza atarız.

Bu toplantıya ev sahipliği yapan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yöneticilerine, şu anda burada bulunmayan değerli başhekim yardımcısı arkadaşımız Uzman Doktor Sinan Korukluoğlu'na bakanlıkta birlikte çalıştığımız çalışma arkadaşlarıma ve bizi yalnız bırakmadığınız için siz değerli koordinatör arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bir sonraki toplantıda yeniden bir araya gelme dileğiyle hepinizi selamlıyorum,  çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

12