Kongremiz Pandemi Koşulları Sebebiyle Ertelendi
11 Şubat 2022

Sayın Kongre Katılımcılarımız,

Bildiğiniz üzere, insan sağlığını tehdit eden Covid-19 pandemisi ülkemiz genelinde artan vaka sayıları ile etkisini sürdürmeye devam ediyor. Söz konusu vaka artışı ve sağlık sistemimize etkileri değerlendirildiğinde, kongremizin hastalığın yayılması açısından risk oluşturabileceği ön görülmüştür.

Bu doğrultuda; Dünya Sağlık Örgütü, ISQua ve OECD iş birliğinde gerçekleştirilecek olan ve ülke genelinde sağlıkta kalite kültürünün geliştirilmesi, bu alanda gerçekleştirilecek bilimsel çalışmaların ve iyi uygulamaların teşvik edilmesi, konu ile ilgili bilgi alışverişi ve iş birliklerinin artırılmasına katkı sağlayacağı düşünülen kongremizin, 2022 yılı sonbahar döneminde uygun koşulların sağlanacağı bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir.

Pandemiye yönelik tedbirlerin hassasiyetle uygulanması gereken bir dönemde, Sağlık Bakanlığı olarak örnek teşkil etme ve rol model olma bilinci ile aldığımız bu kararın, siz değerli sağlık mensuplarımız tarafından anlayışla karşılanacağını ümit ediyoruz.

Bu tarihe kadar kayıt ve konaklama bedellerini ödemiş olan katılımcılarımız organizasyon firması ile iletişim kurabileceklerdir.

Kongremize yapılan bildiri, iyi uygulama, stant ve fotoğraf yarışması başvuruları hakkında gerekli duyurular en kısa sürede Daire Başkanlığı ve Kongre web sitesi üzerinden yapılacaktır.

 Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

 Kongre Yürütme Kurulu