1. SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programı Gerçekleştirildi!
22 Aralık 2016

Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 1. SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programı 10-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi. İki sınıfta ekip sorumlusu ve değerlendiricilerden oluşan toplam 75 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimde, SKS değerlendirme sistematiği ve SKS’ye ilişkin temel dersler 26 konu başlığı altında katılımcılara aktarıldı.

Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanı Sayın Dr. Abdullah Öztürk, yaptığı açılış konuşmasında, kalite çalışmalarının daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi için değerlendiricilere yönelik sertifikalı eğitim programının gerçekleştirildiğini, sertifikalı değerlendirici sayısının ihtiyacı karşılayacak düzeye çıkarılması amacıyla, 2017 yılında 4 eğitim programının daha yapılacağını, ayrıca sertifikalı değerlendiricilerle "Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi"nin kurumsallaşması yolunda önemli bir adım atılmış olduğunu ifade etti. Dr. Öztürk, ayrıca Bakanlığımız kalite ve akreditasyon çalışmaları kapsamında verilen sertifikalı eğitimlerin, kalitenin geliştirilmesi açısından ülkemiz için kritik bir öneme sahip olduğuna inandıklarını belirtti.

1. SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programı’nın ve akabinde gerçekleştirilecek olan sağlıkta kalite değerlendiricisi sertifikalı eğitimlerinin ülkemiz sağlık hizmetleri açısından hayırlara vesile olmasını temenni eder, eğitime katılan tüm katılımcılar ile özellikle büyük özveri göstererek eğitimci olarak görev alan akademisyen ve hocalarımıza teşekkür ederiz.

Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı

eğitim