9. SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programı
27 Ocak 2020

Sağlıkta Kalite Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim programı kapsamında düzenlenen 9. SKS Değerlendiricisi Eğitimi 18-23 Şubat 2019 tarihleri arasında Ankara ilinde gerçekleştirilmiştir.

Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanı Sayın Dr. Abdullah ÖZTÜRK açılış konuşmalarında, ülkemizde kalitenin geldiği nokta, kalite değerlendirmelerinin önemi ve sağlıkta kalite değerlendircilerinin sistem içindeki kilit rolüne vurgu yaptı, ayrıca sağlık çalışanlarının kalite eğitimlerine göstermiş olduğu yoğun talep ve ilgiden dolayı teşekkür ve memnuniyetlerini bildirdi.

Ağırlıklı olarak sağlık yöneticilerinin katılımının yanı sıra sağlık akademisyenleri, hekim,  ve sağlık çalışanlarından oluşan 80 değerlendirici adayının iştiraki ile gerçekleştirilen eğitimde alanında uzman eğitimciler tarafından 5 gün boyunca 31 konu başlığında sağlık hizmetlerinde kalite ve hasta-çalışan ilişkili konular, değerlendirme sistematiği ve değerlendirme sürecine dair konular katılımcılarla paylaşıldı. Programın altıncı gününde 50 sorudan oluşan  teorik bir sınav gerçekleştirilerek eğitim tamamlandı.

Eğitimin Türkiye sağlıkta kalite sistemi hedeflerine katkı sağlaması temennisi ile programa iştirak eden katılımcılara, SKS eğitimcilerine ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
DSCF1150.JPG
DSCF1165.JPG
DSCF9701.JPG
IMG_9728.JPG