Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) Ayaktan Sağlık Hizmetleri Seti Denetçi Eğitimi Gerçekleştirildi…
15 Aralık 2019

Bakanlığımızca sağlıkta akreditasyon faaliyetleri kapsamında geliştirilen SAS setlerinin 5. si olan “SAS Ayaktan Sağlık Hizmetleri Seti’nin akreditasyon çalışmalarına Mart 2019 tarihinde başlanmış ve yoğun çalışmalar sonucunda standart seti oluşturulmuştur.

Hazırlanan yeni sete ilişkin “SAS Ayaktan Sağlık Hizmetleri Seti Denetçi Eğitimi” Daire Başkanımız Sayın Abdullah ÖZTÜRK ve TÜSKA Başkanı Sayın Prof. Dr. Figen ÇİZMECİ ŞENEL’in katılımı ve açılış konuşmaları ile gerçekleştirilmiştir.

80 SAS Denetçisinin katılımının sağlandığı eğitimde, ayaktan sağlık hizmeti veren kuruluşların özellikleri, setin yapısı, kapsamı, boyut ve bölümlerine ilişkin bilgiler denetçilerle paylaşılmıştır.


10 Şubat 2020 tarihinde final raporu ISQua’ya sunulacak olan SAS Ayaktan Sağlık Hizmetleri Setinin hazırlanması sürecinde katkı sağlayan tüm akademisyen ve uzman hocalarımıza, TÜSKA ve Bakanlık eğitimcilerine, kalite birimlerinde görev yapan çalışanlarımıza, özel sektör temsilcilerine ve eğitime katılan değerli SAS denetçilerine teşekkür ederiz.

6. .JPG
10. .JPG
11. .JPG
13. .JPG
14. .JPG
15. .JPG
16. .JPG
4. .JPG