Eğitim Başlangıcı
25 Aralık 2018

Sağlıkta Kalite Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim programlarının sekizincisi, Sağlık akademisyenleri, çeşitli kademede sağlık sağlık yöneticileri, hekim, hekim dışı sağlık personeli ve sağlık çalışanlarının katılımıyla Ankara’da başladı.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Ahmet TEKİN ve Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanı Dr. Abdullah ÖZTÜRK’ün  açılış konuşmaları   ile başlayan eğitiminde Sayın TEKİN, Sağlıkta kalitenin önemini ve gerekliliğini vurgulayarak, kalitenin sadece doküman üzerinde olan bir uygulama olmayıp, tüm kuruluşta hasta güvenliğinden çalışanların haklarının korunmasına kadar her alanda uygulanması ve takip edilmesi gereken çok önemli bir nokta olduğunu vurgulamıştır. Açılış konuşmalarının ardından “Ameliyathane ve Güvenli Cerrahi Uygulamaları” konulu sunumunu gerçekleştiren Sayın TEKİN, değerlendirici eğitiminin başarılı bir şekilde geçmesi ve eğitime katılım sağlayan tüm adayların eğitimi başarılı bir şeklide tamamlayıp, iyi birer kalite değerlendiricisi olmasını temenni ederek sözlerini tamamladı.

17-22 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bu eğitimde, alanında uzman eğitimciler tarafından sağlıkta kalite alanındaki bilgiler “Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi” ve SKS kapsamında katılımcılara aktarılacak olup, eğitimin sonunda gerçekleşecek olan sınavda başarılı olan katılımcılarımız uygulama sınavına alınacak ve  başarılı olanlara sertifika verilecektir.

Eğitimin başarılı geçmesini ve Ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı

R76A1672.JPG
R76A1675.JPG
R76A1698.JPG
R76A1728.JPG

R76A1791.JPG
R76A1770.JPG