VII. SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitimi Ankara’da Başladı..
18 Temmuz 2018

Sağlıkta kalite değerlendiricisi sertifikalı eğitim programlarının yedincisi Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Alper CİHAN ve Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanı Dr. Abdullah ÖZTÜRK’ün  açılış konuşmaları  ile Ankara’da başladı.

Sağlık akademisyenleri, hekim ve sağlık çalışanlarından oluşan 80 değerlendirici adayının katılımı ile gerçekleştirilen eğitimin açılış konuşmasında Sayın CİHAN, Sağlıkta Dönüşüm Programı hedeflerinin %75’nin tamamlandığını, kalan %25’lik kısmının ise daha zor olacağını belirterek, hedeflerin gerçekleştirilmesinde kalitenin önemine vurgu yaptı. Kalite tanımının kalite 1.0, kalite 2.0, kalite 3.0 şeklinde basamaklandırıldığını, kalite 1.0’ın vaat edileni gerçekleştirmeyi, kalite 2.0‘ın beklentiyi karşılamayı, kalite 3.0’ın ise beklentinin üzerine çıkılmayı ifade ettiğini belirten Sayın CİHAN, sağlıkta dönüşümün II. fazında sağlık hizmeti sunumunda beklentileri aşmayı ve kalite 3.0’ı gerçekleştirmeyi hedeflediklerini, bu nedenle yeni dönemde ülkemizdeki kalite çalışmalarını daha da ön plana çıkarmak için çaba göstereceklerini vurguladı. Açılış konuşmalarının ardından “Sağlıkta Verimlilik, Etkinlik ve Kalite Sistematiği”konulu ders sunumunu gerçekleştiren Sayın Cihan, değerlendirici eğitiminin verimli geçmesi temennileri ile sözlerini tamamladı.

5 gün sürecek olan ve 30 saatlik teorik eğitimin verileceği programda, alanında uzman eğitimciler tarafından sağlıkta kalite alanındaki bilgiler “Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi” ve SKS kapsamında katılımcılara aktarılacak olup, eğitimin sonunda gerçekleşecek olan sınavda başarılı olan katılımcılarımız uygulama sınavına alınacak ve  başarılı olanlara sertifika verilecektir.

Eğitimin başarılı geçmesini ve Ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı

IMG_5256.JPG

IMG_5296.JPG

IMG_5271.JPG