SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programı Başvuruları Hakkında
04 Ağustos 2017

 Teşekkür Ederiz..Türkiye’de sağlık hizmetlerinin kalitesinin en üst seviyeye çıkarılması, en iyi sağlık sonuçlarına ulaşılması, hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetinin sağlanması amacıyla oluşturulan “Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi” başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sistemin en önemli unsurlarından biri, sağlık hizmetinde kalite düzeyinin belirlenmesi amacıyla yapılan kalite değerlendirmeleridir. Bilindiği üzere, bu hayati öneme sahip faaliyeti gerçekleştiren kalite değerlendiricilerinin niteliklerinin artırılması amacıyla aday başvuruları alınmakta ve sertifikalı eğitimler düzenlenmektedir. Bu eğitimler, SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programı Standartları doğrultusunda titiz bir çalışma ile yürütülmektedir.

Eylül ayının son haftasında gerçekleştirmeyi planladığımız beşinci sertifikalı sağlıkta kalite değerlendiricisi eğitimi için duyuru yapılmış ve başvurular 21 Temmuz 2017 tarihinde sonlanmıştır.

İkinci dönem başvuru sürecine, akademisyenler, sağlık yöneticileri ve farklı sağlık meslek mensubu çalışanlarımız yoğun ilgi göstermiş ve Başkanlığımıza 1500’e yakın başvuru yapılmıştır.

Kalite çalışmalarına sağlık çalışanlarımızın gösterdiği yoğun ilgi, Türkiye Sağlıkta Kalite Sisteminin vizyonuna sağlam adımlarla ulaşma ümidimizi artırmakta ve önemli bir motivasyon kaynağı olmaktadır.

Bu vesileyle, yoğun başvuruları ile çalışmalarımızı onurlandıran tüm sağlıkta kalite gönüllülerine sonsuz teşekkür ederiz.

 Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı