SKS Değerlendiricisi Bilgilendirme Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi.
10 Kasım 2017

Başkanlığımız tarafından her yıl düzenlenerek gelenekselleşen SKS Değerlendiricisi Bilgilendirme Toplantısı bu yıl 5 Temmuz 2017 tarihinde Ankara ilinde gerçekleştirildi. Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanı Dr. Abdullah ÖZTÜRK ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Nurullah OKUMUŞ’un açılış konuşmalarının ardından başlayan toplantıya 321 sertifikalı SKS değerlendiricisi ve değerlendirici adayı katıldı.

Prof. Dr. Nurullah OKUMUŞ açılış konuşmasında; hastanelerin fiziki şartlarının, 2023 yılına kadar dünya ile yarışır hale geleceğini, sağlık hizmetlerinde nicelik olarak ciddi bir yol kat edildiği ve nitelik bakımından da en üst seviyeye ulaşılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini, Türkiye’nin medikal anlamda dünyada sayılı ülkelerden biri olduğunu, birkaç yıl içerisinde sağlık turizmi sektöründe de öncü ülkelerden biri haline geleceğini ve sağlıkta kalite değerlendirmeleri ile sağlıkta kalite çalışmalarının bu aşamada çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Sayın Okumuş, ayrıca sağlıkta kalite değerlendirmelerinin gerçekleştirilmesi noktasında değerlendiricilerin sorumluluğunun büyük olduğunu ve hakkaniyetle yapılan değerlendirmelerin, ülkemizde sunulan sağlık hizmetlerine önemli katkılar sağlayacağına değindi. Konuşmasına Türkiye Sağlıkta Kalite Sisteminin ve klinik kalite çalışmalarının geleceği hakkında bilgiler vererek devam eden Sayın Genel Müdürümüz, değerlendiricilere 2017 yılı sağlıkta kalite değerlendirmelerinde başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Toplantıda, değerlendiricilerin uyması gereken etik kurallar ve rollerine ilişkin genel bilgiler ile değerlendirilecek bölüm ve standartlar 11 konu başlığı altında katılımcılara aktarıldı.

2017 Yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmelerinin ülkemizde sunulan sağlık hizmetleri açısından hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

  • IMG_1 - Kopya.jpg
  • IMG_6970 - Kopya.jpg
  • IMG_6971.jpg
  • IMG_6978.jpg
  • IMG_7000.jpg
  • IMG_7034.jpg