4. SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programı Hakkında…
15 Mayıs 2017

Bakanlığımızca, ülkemizde sağlık hizmeti kalitesinin artırılması hedefine istinaden, sağlıkta kalite standartlarının (SKS) karşılanma düzeyini yerinde değerlendirmek üzere görevlendirilen sağlıkta kalite değerlendiricilerinin kapasite ve yetkinliklerinin artırılması amacıyla,  SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programları gerçekleştirilmektedir. Söz konusu eğitim programlarının dördüncüsü 80 katılımcının iştirakiyle 07-12 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmalarıyla başlayan eğitim programında, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanı Sayın Dr. Abdullah Öztürk, SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitimlerinin önemine vurgu yapmış, sağlıkta kalite değerlendiricilerinin “Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi”nin kilit taşı olduğunu ifade etmişlerdir. 2017 yılı içerisinde beşinci sertifikalı eğitimin de gerçekleştirilmesinin planlandığını ifade eden Öztürk, nihai hedeflerinin uluslararası niteliklere sahip kalite değerlendiricileri ile birlikte sağlıkta kalitenin en üst düzeye taşınmasını sağlamak olduğunu ve Sağlıkta Dönüşüm Programının ikinci fazında sağlıkta kalite çalışmalarının, özellikle de klinik kalitenin iyileştirilmesine ilişkin faaliyetlerin önemli bir yeri olacağını belirtmiştir.

Açılış konuşmalarının ardından 5 gün boyunca katılımcılara, Sağlıkta Kalite Standartlarına ilişkin 29 konuyla ilgili detaylı bilgiler aktarılmıştır. Eğitim sonunda katılımcılara yönelik teorik sınav gerçekleştirilmiştir. Teorik sınavda başarılı olan katılımcılar uygulama eğitimi ve sınavına katılmaya hak kazanacaklardır.

Sağlıkta Kalite Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitimlerinin ülkemiz sağlık hizmetleri için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

IMG_5357.JPG
IMG_5291.JPG
image99.JPG
IMG_5445 (1).JPG
image71.JPG
image98.JPG