ISQua Uluslararası Akreditasyon Belgeleri T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşar'ına Takdim Edildi!
09 Kasım 2016

toplu

20-22 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen 5.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi, ülkemiz açısından çok önemli bir başarıya ev sahipliği yaptı.

Bilindiği üzere Mart 2013 itibari ile başlatılan Sağlıkta Ulusal Akreditasyon Sisteminin oluşturulması çalışmalarında 2013-2014 yıllarında önemli aşamalar kaydedildi.

Günümüze kadar yapılan tüm çalışmalar kapsamında Sağlıkta Akreditasyon Standartları- Hastane Seti ve Değerlendirici Eğitim Programı, ISQua tarafından akredite edilmiş ve ISQua internet sayfasında yer alan uluslararası akredite programların yanındaki yerlerini almışlardı.

Ülkemizce ortaya konulan kalite ve akreditasyon çalışmalarının uluslararası platformlarda elde ettiği bu başarının sonucu olarak; ISQua yetkilileri, T.C. Sağlık Bakanlığı yetkililerine Uluslararası Akreditasyon Belgelerimizi takdim etmek üzere kongremizi onurlandırmışlardır.

Bu kapsamda kongrenin ikinci gününde gerçekleştirilen Özel Oturumda ISQua - Uluslararası Akreditasyon ve Düzenlemeler Başkanı Elaine O'Connor tarafından, Sayın Müsteşarımız Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ’e Sağlıkta Akreditasyon Standartları ve Değerlendirici Eğitim Programı için ISQua-Akreditasyon Belgeleri takdim edilmiştir.

Belgelerin takdim edilmesinden sonra konuşma yapan Sayın Müsteşarımız Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ, Bakanlıkça bu aşamaya getirilen akreditasyon faaliyetlerinin 26 Kasım 2014 tarihinde yayınlanan kanun ile yürürlüğe konulan TÜSEB (Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı) bünyesinde kurulacak Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü ile devam edeceğini ifade etmiştir.

Elde edilen bu başarının ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

123