ISQua tarafından Akredite Edilen Standart Setleri ve Değerlendirici Eğitim Programı Kitapları Hakkında Duyuru
09 Kasım 2016

ISQua Tarafından Akredite Edilen Standart Setleri ve Değerlendirici Eğitim Programı Kitapları Hakkında…

SAS

Bilindiği üzere Türkiye’de Sağlıkta Akreditasyon Sisteminin oluşturulmasına yönelik 2012 yılı Mayıs ayından itibaren yürütülen çalışmalar kapsamında ISQua ile 20 Mart 2013 tarihinde resmi olarak işbirliği süreci başlatılmıştır.

Gelinen noktada Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) Hastane Seti ve ADSM Seti akredite edilmiş, ilk değerlendirmesi olumlu tamamlanan SAS Diyaliz Seti de akredite edilmek üzere ISQua yönetim kurulu onayına sunulmuştur. Aynı kapsamda, akreditasyon sistemlerinin önemli bir unsuru olan Değerlendirici Eğitim Programının (DEP) akreditasyonu da tamamlanmıştır. 2015 Yılı içerisinde SAS Laboratuar Setinin akredite edilmesi için de süreç başlatılmıştır.

Sağlıkta ulusal bir akreditasyon sisteminin oluşturulmasında önemli bir rolü olan ve Türkiye’nin ilk uluslararası standartlarda akredite setlerinin 1. Baskıları gerçekleşmiştir.  Sağlıkta akreditasyon süreçlerinin Bakanlıkça fiili olarak hayata geçirilmesi ile SAS kitaplarına nasıl erişileceğine ilişkin detaylar ayrıca yayınlanacaktır.

Kitap örneklerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

SAS Hastane Seti

SAS Hospital Kit

SAS ADSM Seti

SAS ODHC Kit


SAS Değerlendirici Eğitim Programı Rehberi

SAS Assessor Training Programme Guide