1. SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programı Hakkında…!
20 Aralık 2016

Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 1. SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Programı 10-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmiştir. 75 katılımcının iştirak ettiği eğitim sonunda teorik ve uygulama alanında gerçekleştirilen sınavların her birinden 75 ve üzeri başarı puanı alan katılımcılar SKS Değerlendiricisi Sertifikası almaya hak kazanmışlardır.

Eğitim komisyonunun sınav sonuçlarını değerlendirmesi ve onaylanmasının akabinde her bir katılımcının başarı durumları kişisel e-posta adreslerine gönderilmiştir.

Sertifika almaya hak kazan değerlendiricilerimizin “SKS Değerlendiricisi Sertifikası” Bakanlığımızca tescil edilerek posta yolu ile adreslerine gönderilecektir.

Eğitim programı sonunda teorik sınavdan 75 ve altı puan alan katılımcılar için SKS Değerlendiricisi Sertifikalı Eğitim Standartları çerçevesinde yeniden teorik sınava girebilme hakkı tanınmıştır. Uygulama sınavından 75 ve altı puan alan katılımcılar ise Eğitim Komisyonuna başvuru yaparak yeniden uygulama eğitimi ve uygulama sınavına katılabileceklerdir.

Başarılı olan katılımcıları tebrik eder, ülkemiz sağlık hizmetleri adına hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.